بازرسی کالا

یکی ازدغدغه‌های دائمی فروشندگان و خصوصاً خریداران هنگام انجام معاملات بین المللی و خرید کالا، عدم اطمینان به طرف مقابل و تردید در انجام تعهدات تقبل شده از طرف وی می‌باشد. در این راستا، یکی از خدماتی که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد بازرسی کالا است و با استفاده از آن مسئولیت‌های فروشنده قبل از حمل کالا و دریافت پول مورد بررسی و کنترل قرار داده شود، بهره‌گیری از خدمات شرکت‌های بازرسی می‌باشد که با اعمال نظارت، کنترل کمی و کیفی کالای خریداری شده، موجب کاهش اختلافات آتی فیمابین خریدار و فروشنده می‌گردد.

بازرسی-کالا

در واقع، برای جلوگیری و رفع مشکلات، از مدت‌ها قبل سعی گردیده است که با استفاده از مکانیزم های خاص موجبات ایجاد اختلاف بین خریدار و فروشنده به حداقل ممکن کاهش یابد و در این رابطه موضوع بازرسی کالا در مبدا و قبل از حمل، در جهت کاهش و یا رفع اختلاف بین متعاملین مطرح بوده است.

 

با انجام خدمات بازرسی قبل از حمل، خریدار می‌تواند با پیش‌بینی‌های لازم و انتخاب یک شرکت بازرسی کننده امین و معتمد، شرایطی را فراهم آورد که اولاً مشکلی ایجاد نگردد، ثانیاً‌ در صورت بروز مشکل مدارک و شواهد کافی دال بر چگونگی شرایط کالا قبل از حمل در اختیار داشته باشد.

امروزه، شرکت‌های بازرسی کالا یکی از اجزا مهم تجارت جهانی می‌باشند که از وجود آنها برای کنترل کمیت، کیفیت و بسته بندی کالا و جلوگیری از ورود و صدور کالای نامرغوب استفاده می‌گردد.

بازرسی کالا در داخل و خارج از کشور توسط این شرکت با شرح خدمات زیر ارائه می شود:

بازرسی قبل از حمل (PSI)

بازرسی فنی تجهیزات در فرآیند ساخت

تائید استاندارد محصول

صدور گواهی نامه بازرسی

صدور گواهی نامه بازرسی مورد نیاز در مبداء و مقصد (COI)

مشاوره

مشاوره در امور کنترل کیفیت مواد خام و اقلام عمومی

نظارت بر حمل

تائید قیمت

بازرسی کالاهای مشمول استاندارد اجباری

بازرسی کالاهای مشمول استاندارد اجباری و صدور گواهینامه انطباق (VOC) مطابق روشهای اجرایی، دستورالعمل ها و الزامات سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران

ارزیابی

ارزیابی تامین کنندگان کالا و سازندگان تجهیزات